Allahindlus!

hosta `Blue Mouse Ears`

Tootekood: 000000010433

4.25

Laost otsas

Ladinakeelne nimi:Hosta `Blue Mouse Ears`
Название:Xоста
Title:plantain lily, funkia
Nimen:kuunlilja
Poti number:C 1,5
Kategooria:, , , , , , , ,

Kirjeldus:

Hosta `Blue Mouse Ears` (E. ja J. Deckert, 2000) on imepärane uus pisike väga nõutud sort. Kes ei armuks nunnusse pisikesse hostasse, millel on veel selline nimi! Sordi esivanem on `Blue Cadet`.
Kääbusjas tihe puhmik on ligikaudu 25-30 cm lai ja 15-16 cm kõrge.
Väga ümarad hallikassinised lehed on nii paksud, et neid peab katsuma ja tundma, et seda uskuda. Lehed on 5-8 x 5-8cm, peaaegu kummised ja kergelt kumerad. Noored lehed on ovaalsed. Leherootsud on jämedad, lühikesed ja tumerohelised.
On ainulaadsel kohal igas hosta-aias oma violetsete triipudega lavendlivärvi õitega. Õied asetsevad kesksuvel jämedal ja lühikesel (ligikaudu 20 cm) õievarrel, kuid taime suurusega on need igati proportsioonis. Õiekobarad on silmatorkavad, eriti kui õied on veel nuppus. Õiepungad hoiavad horisontaalselt ja näevad välja nagu väikesed õhupallid, enne kui avanema hakkavad. Õitseb väga rikkalikult! Steriilne.
Kasvupaigaks valida koht, kuhu paistab natukene hommikupäikest või siis poolvarjuline koht. Mõõduka kuni tagasihoidliku kasvukiirusega. Kahjuritekindel.
On valitud Aasta Hostaks 2008. aastal (Hosta of the Year, Ameerika Hosta Kasvatajate Assotsiatsioon). Hosta, mis lausa peab olema igal kollektsionääril ning kiviktaimla või alpiaia entusiastil. Võib kasvatada ka konteineris ja potis.