hortensia, samet-

Tootekood: 000000013252

45.00

Laost otsas

Ladinakeelne nimi:Hydrangea aspera subsp. sargentiana
Название:Гортензия шершавая
Title:Sargent hydrangea
Nimen:hortensia
Poti number:C 10
Kõrgus:20-40
Kategooria:, , ,

Kirjeldus:

Kõrgus 1-2,5 m ja laius 1-2,5 m 10-20 aastaga. Püstise kujuga põõsas.
Enamusel hortensiatel on läikivad tumerohelised lehed. Hortensia aspera subsp. sargentianal on aga tuhmid rohelised lehed, mis on pealt ja alt kaetud hallikate karvakestega, sügisvärv kollane. Lehed on suured, sametised, munajad. Okste koor on kooruv.
Väga suured lamedad õisikud ilmuvad suve lõpus ja kestavad kuni sügise keskpaigani. Sisemised õied on väikesed ja sinised kuni tumelillad, välimised õied aga suuremad ja valged kuni kerge roosa tooniga.
Eelistab päikeselist kuni osalise varjuga kasvukohta, hea drenaažiga niiskemat viljakat mulda. Kuivemal mullal vajaks keskpäevase päikese eest kerget varju. Põõsast hoitakse sobivates mõõtmetes varakevadise tugeva tagasilõikusega.
Külmakindluse suhtes puudub üksmeel. Osadel andmetel kliimatsoon 6 b, talub külma kuni -20,6 °C . Osadel andmetel külmaõrn, osade andmete järgi kannatab edukalt kuni -15º C, sobival tuulevarjulises kasvukohal osades kohtades loetakse täiesti külmakindlaks. Kuna pakub uhket värvimängu, siis tasub katsetada. Põõsa juurte pealne ala tuleb kindlasti multšida, esimestel talvedel on vajalik ka talvekate. Kõige keerulisemad on talle lumeta talved.
Värvitooni ja õitsemise aja poolest sobib kokku hilissuvel õitsevate kõrgekasvuliste ülastega, kassisabadega, mailastega, vesikanepitega ja teiste hortensiatega.
Auhind: The Royal Horticultural Society Award of Garden Merit (AGM).