hortensia, samet- UUS

Tootekood: 000000013252

20.00

Ladinakeelne nimi:Hydrangea aspera subsp. sargentiana
Название:Гортензия шершавая
Title:Sargent hydrangea
Nimen:hortensia
Poti number:C 3
Kõrgus:40-50
Kategooria:, , ,

Kirjeldus:

Kõrgus 1-2,5 m ja laius 1-2,5 m 10-20 aastaga. Püstise kujuga põõsas.
Enamusel hortensiatel on läikivad tumerohelised lehed. Hortensia aspera subsp. sargentianal on aga tuhmid rohelised lehed, mis on pealt ja alt kaetud hallikate karvakestega. Lehed on suured, sametised, munajad. Okste koor on kooruv.
Tohutult suured lamedad õisikud ilmuvad suve lõpus ja kestavad kuni sügise keskpaigani. Sisemised õied on väikesed ja sinised kuni tumelillad, välimised õied aga suuremad ja valged kuni kerge roosa tooniga.
Eelistab niiskemat mulda, kuid hea drenaažiga ning päikeselist kuni osalise varjuga kohta.
Armastab päikeselist kasvukohta ja viljakat mulda. Kuivemal mullal vajaks keskpäevase päikese eest kerget varju. Põõsast hoitakse sobivates mõõtmetes varakevadise tugeva tagasilõikusega.
Külmakindluse suhtes puudub üksmeel. Osadel andmetel külmaõrn, osade andmete järgi kannatab edukalt kuni -15º C, sobival tuulevarjulises kasvukohal osades kohtades loetakse ta täiesti külmakindlaks. Aga kuna ta on pakub uhket värvimängu, siis tasub katsetada. Kindlasti multšida põõsa juurte pealne ala, esimestel talvedel talvekate. Kõige raskemad on talle lumeta talved.
Sobib värvitoonilt ja õitsemise ajaga kokku jaapani ülastega, kassisabadega, mailastega, vesikanepitega ja teiste hortensiatega.
Tagasilõikus teha varakevadel.
Auhind: The Royal Horticultural Society Award of Garden Merit (AGM).