hortensia, aed- `Vanille Fraise` PA

Tootekood: 000000012574

75.00

Ladinakeelne nimi:Hydrangea paniculata `Vanille Fraise`
Название:Гортензия метельчатая
Title:panicled hydrangea
Nimen:japaninhortensia
Poti number:C5
Kategooria:, , ,

Kirjeldus:

Syn. `Renhy`, 2002 a.
Kõrgus oleneb pookekoha kõrgusest.
Vägevate laikooniliste õisikutega sort. Õied puhkedes vaniljevalged, muutuvad õitsemise edenedes roosaks ja seejärel maasikapunaseks. Asjaolu, et põõsal on korraga peal tumedad vanemad õisikud ja puhasvalged alles avanenud õisikuid, on eriti pilkupüüdev. Õitseb augustist külmade saabumiseni. Äraõitsenud õisikud püsivad kogu talve taime küljes ja peab hiljemalt kevadel maha lõikama.
Võrsed on punased ja tugevad, kannavad hästi raskeid õisikuid. Munajad lehed on tumerohelised ja saagjaservalised, paiknevad 3-4 kaupa männastes.
Mullastiku suhtes on vähenõudlik, kuid eelistab viljakat ja happelist mulda. Kasvab meelsasti päikesepaistelisel kasvukohal, kuid talub ka poolvarju. Kevadel väetada hortensia-, rododendroni- või okaspuuväetisega. Suuremate õisikute saamiseks vajab igal varakevadel tugevat tagasilõikust. Lõigata välja ka nõrgad ning risti kasvavad oksad. Hortensiate lõikuse kohta on täpsemaid juhiseid meie nõuandenurgas: Hortensiate hoolduslõikus
Sobib nii talu- kui linnaaeda üksikult või rühmiti. Hilissuvise õitsejana väärib kindlasti rohkem kasutamist haljastuses. Vastupidav ja vähe hoolt vajav pilgupüüdja.
Väga vahva tulemuse saab, kui grupeerida erinevat liiki ja sorti hortensiaid. Samuti sobib kokku kukerpuudega, päevaliiliatega, kurerehadega ja kõrrelistega.
Oma tähelepanu väärivate omaduste eest on saanud RHS auhinna Award of Garden Merit.
Looduslik leviala on Hiina, Jaapan ja Lõuna-Sahhalin.