hortensia, aed- `Little Lime`

Tootekood: 000000012865

14.00

Ladinakeelne nimi:Hydrangea paniculata `Little Lime`
Название:Гортензия метельчатая
Title:panicled hydrangea
Nimen:japaninhortensia
Poti number:C 3
Kõrgus:30-40
Kategooria:, , ,

Kirjeldus:

Kõrgus 0,8-1,2 m, laius 1-1,3 m. Kääbuskasvuline hortensia.
Õied on avanedes laimirohelised, vananedes valged ja roheka kõrvaltooniga, sügisel värvuvad roosaks ja veinipunaseks. Õitseb rikkalikult juulist septembrini suurte steriilsete õitega. Õisikud tihedad ja koonilised, moodustuvad sama aasta võrsetele. Varred on tugevad ja jaksavad kanda väikse taime kohta väga suuri õisikuid. Äraõitsenud õisikud püsivad kogu talve taime küljes ja peab hiljemalt kevadel maha lõikama. Munajad lehed on tumerohelised ja servast sakilised, paiknevad 3-4 kaupa männastes.
Vajab päikesepaistelist või poolvarjulist kasvukohta, sobib toitainerikas, niiskem ja happelisem muld. Kevadel väetada hortensia- või okaspuu väetisega. Põuaga on soovitatav kasta. Kliimatsoon 5, külmakindel, talub külma kuni -29 °C kraadi.
Suuremate õisikute saamiseks vajab igal varakevadel tugevat tagasilõikust. Lõigata välja ka nõrgad ning risti kasvavad oksad. Hortensiate lõikuse kohta on täpsemaid juhiseid meie nõuandenurgas: Hortensiate hoolduslõikus
Sobib kasvatamiseks koduaias ja linnahaljastuses üksikult, hekina, rühmana. Rühmas istutades taimede vahekaugus 1 m. Head kaaslased on kukerpuud, päevaliiliad, kurerehad ja kõrrelised. Piisavalt väikesekasvuline ka taimeanumates kasvatamiseks. Erk õievärv on hinnatud lilleseadjate poolt, saab kasutada lilleseadetes nii värskelt kui kuivatatult.
Oma tähelepanu väärivate omaduste eest on saanud palju auhindu:
2016 – Tunnustatud aasta parimaks haljastustaimeks Landscape plant of the year
2015 – The Royal Boskoop Horticultural Society Gold Medal
2013 – Plantarium Gold Medal
2013 – Green is Life Bronze Medal
2011 – American Nursery & Landscape Association (ANLA) Management Clinic Best New Plant.