hortensia, aed `Little Fresco`

Tootekood: 000000014254

18.00

Ladinakeelne nimi:Hydrangea paniculata `Little Fresco`
Название:Гортензия метельчатая
Title:panicled hydrangea
Nimen:japaninhortensia
Poti number:C 3
Kategooria:, ,

Kirjeldus:

Sün. `ROU201306`
Guido Rouwette, Holland.
Kõrgus 0,7-1,2 m ja laius 0,5-0,7 m. Väiksemat kasvu kompaktse võraga põõsas.
Tumerohelised ovaalsed teravatipulised lehed paiknevad 3-4 kaupa männastes. Sügisvärv on kollane, sageli oranži varjundiga.
Punakaspruunid võrsed on püstised ja tugevad, jaksates suuri õisikuid kanda ning püsivad edukalt püsti ka peale vihmasadu.
Tihedad suured koonusekujulised õisikud koosnevad steriilsetest õitest ja on kuni 30 cm pikkused. Maalilise värvipaletiga õied on puhkedes laimitooni, seejärel muutuvad kreemvalgeks ja suve lõpus omandavad vanaroosa varjundi. Õitseb juulikuust sügiskülmadeni.
Kasvukoht võiks olla päikeseline kuni osaliselt varjuline, parasniiske, viljaka ja nõrgalt happelise mullaga. Kevadel väetada hortensia-, rodo- või okaspuu väetisega. Kliimatsoon 5, külmakindel, talub külma kuni -29 °C kraadi.
Suuremate õisikute moodustamiseks vajab igal varakevadel tugevat tagasilõikust. Õitseb sama aasta võrsel. Hortensiate lõikuse kohta on täpsemaid juhiseid meie nõuandenurgas: Hortensiate hoolduslõikus
Õiskuid saab kasutada lõikelillena ja kuivatada. Kasvatatakse soolotaimena, grupina, vabakujulise hekina või kompositsioonis koos teiste hortensiatega. Sobib ka potis kasvatamiseks. Head kaaslased on kurereha, naistenõges, lavendel, siilkübar, kortsleht ja kukehari.