hortensia, aed- `Graffiti`

Tootekood: 000000013546

30.00

Laost otsas

Ladinakeelne nimi:Hydrangea paniculata `Graffiti`
Название:Гортензия метельчатая
Title:panicled hydrangea
Nimen:japaninhortensia
Poti number:C 7,5
Kõrgus:70-80
Kategooria:, , ,

Kirjeldus:

Kõrgus 1 m, laius 1 m. Kiirekasvuline püstiste okstega põõsas.
Õied moodustavad suure koonusekujulise, 25-30 cm pikkuse koheva õisiku. Sort võtab hooaja jooksul erinevaid värvitoone. Juuli toob mõnusa laimirohelise tooni, suve edenedes muutub värv rohekasroosaks ja saavutab sügiseks erilise roosakaspunase värvingu, kuhu on lisatud veidike rohelist. Tugevad varred ei lamandu õisikute raskuse all.
Kasvab päikeselisel või väheses varjuga kasvukohal. Muld mõõdukalt viljakas, niiske ja hea drenaažiga. Sobib kasvama ka turbapeenras. Multšimine aitab hoida niiskust. Kliimatsoon 5, külmakindel, talub külma kuni -29 °C kraadi.
Varakevadel tugevalt tagasi lõigata. Jätke alles 3-4 punga varre puitunud osal. Tagasilõikus soodustab õitsemist ja tagab suuremad õisikud. Õitseb sama aasta võrsetel. Hortensiate lõikuse kohta on täpsemaid juhiseid meie nõuandenurgas: Hortensiate hoolduslõikus
Sobib väiksemasse aeda ja rühmana suuremasse aeda. Hilissuvise õitsejana väärib kindlasti rohkem kasutamist haljastuses. Väga vahva tulemuse saab, kui grupeerida erinevat liiki ja sorti hortensiaid.