hortensia, aed- `Bobo`

Tootekood: 000000013977

16.00

Ladinakeelne nimi:Hydrangea paniculata `Bobo`
Название:Гортензия метельчатая
Title:panicled hydrangea
Nimen:japaninhortensia
Poti number:C 3
Kõrgus:30-50
Kategooria:, , ,

Kirjeldus:

Syn. `Ilvobo`
Kõrgus 0,6-0,8 (1) m, laius 0,6-0,8 (1) m. Kompaktne kääbuspõõsas.
Püramiidjad õisikud on 20-27 cm pikkused, õitsemist alustab õrnrohelisena, muutudes aegamööda valgeks, seejärel kergelt roosaks ja sügiseks lillakasroosaks. Õitseb juulist septembrini.
Munajad lehed on tumerohelised ja servast sakilised, paiknevad 3-4 kaupa männastes. Tugevad ja sirged oksad ei vaja toestamist.
Kasvab päikeselisel või väheses varjuga kasvukohal. Eelistab mõõdukalt viljakat, niisket ja hea drenaažiga nõrgalt happelist mulda. Hortensia sobib hästi kasvama turbapeenras. Soovitatav on taime ümbrus multšida, et hoida niiskust. Kliimatsoon 5a, külmakindel, talub külma kuni -29 °C kraadi. Esimestel aastatel oleks hea taim talveks katta.
Tegemist on kääbussordiga, hoolduslõikuse vajadus on suurtest põõsastest väiksem. Vajaduse korral saad näpunäiteid vaadata siit: https://www.eliseaed.ee/nouanded/hortensiate-hooldusloikus/
Suurepärane sort konteinerisse ja väiksemasse aeda, naabriteks võib sobitada okaspuude kääbusvorme ja teisi väiksemaid põõsaid. Samuti on head kaaslased kukerpuud, päevaliiliad, kurerehad ja kõrrelised.
Põhiliik levib looduslikult Hiinas, Jaapanis ja Lõuna-Sahhalinil.