forsüütia, värd- `Era`

Tootekood: 000000013583

15.00

Ladinakeelne nimi:Forsythia × intermedia `Era`
Название:Форзиция средняя
Title:border forsythia
Nimen:komeaonnenpensas
Poti number:C 5
Kõrgus:60-80
Kategooria:, , , , ,

Kirjeldus:

Eugeniusz Radziul, 2001. a., Poola.
Kõrgus 1,5 m, laius 1,5 m. Ümara kasvukujuga tihe põõsas.
Kuldkollased õied on 2-3 cm pikkused, nelja kroonlehega rippuvad kellukesed. Õitseb märts-aprill.
Lantsetjal lehel on tumerohelisel taustal kollased ja valged täpid, sakiline serv kreemikaskollane. Osadel lehtedel on märgata vähest deformeerumist. Lehed muudavad sordi dekoratiivseks terveks hooajaks.
Soovitav valida poolvarjuline kasvukoht, keskpäevane päike võib lehti kahjustada. Eelistab hea drenaažiga viljakat, neutraalset või kergelt happelist mulda. Kliimatsoon 5b, külmakindel, talub külma kuni -26 °C kraadi. Väga külmadel talvedel võivad kahjustuda õiepungad, mis asuvad eelmise aasta võrsetel ning on juba sügisel puhkemisvalmis. Siis õitsevad kevadel vaid need oksad, mis olid lume all peidus.
Hoolduslõikus tagab rikkaliku õitsemise. Kohe peale kevadist õitsemist lõigata välja vanad ja haiged oksad. Natuke peab kärpima ka nooremate võrsete latvu, umbes veerandi võrra. Talub hästi vormi lõikamist ja on vastupidav linnatingimustele.
Sobib soolopõõsaks murusse, raamistutusse, tumedate okaspuude taustale koos teiste põõsastega. Head naabrid on jugapuud, tsuugad, elupuu `Degroot`s Spire`.