elupuu, harilik `Danica`

Tootekood: 000000010293

12.00

Ladinakeelne nimi:Thuja occidentalis `Danica`
Название:Туя западная
Title:northern white-cedar, eastern arborvitae
Nimen:kanadantuija
Poti number:C 3
Kõrgus:15-20
Kategooria:, , ,

Kirjeldus:

A.R. Jenson, 1948 aasta, Taani.
Aeglasekasvuline keravorm, kõrgus 10 aastasel taimel 0,6-0,8 m ja läbimõõt 0,6-1 m. Vanas eas 1 m kõrgune ja kuni 1,5 m laiune. Aastane juurdekasv umbes 5 cm.
Noorest peast kompaktne ja tihe kera, vanem taim lamedam ja ovaalsem.
Lühikesed võrsed asetsevad püstiste ja tihedate lehvikutena. Pehmed okkad on tumerohelised, talvel oliivirohelised. Talvine sulalumi võib põõsa laiali vajutada, seda aitab vältida võra kokkusidumine ja lumest puhastamine.
Kasvab hästi päikeselisel või poolvarjulisel kasvukohal, päikese käes võra ühtlasem. Sobib tavaline aiamuld, ei vaja lisaväetamist, v.a väheviljaka mulla puhul, kus tasub kasutada okaspuuväetist. Vastupidav, kuid ei talu liigniiskust, kõrget põhjavett ega pikaajalist põuda. Kliimatsoon 5, külmakindel, talub külma kuni -29 °C kraadi.
Sobib madalaks piirdeks, grupina väiksematele haljasaladele, nii üksikult kui rühmana koduaeda, kiviktaimlasse, kompositsiooni madalakasvuliste okaspuudega ja põõsastega. Võib kasvatada ka suures dekoratiivses taimeanumas koos suvelillede või roomavate kukeharjade, roomava metsvitsa jt püsikutega.