ebajasmiin `Virginal`

Tootekood: 000000010871

20.00

Laost otsas

Ladinakeelne nimi:Philadelphus `Virginal`
Название:чубушник
Title:mock orange, English dogwood
Nimen:jasmikkeet, pihajasmiinit
Poti number:C 7,5
Kõrgus:60-80
Kategooria:, , ,

Kirjeldus:

Kasvab 2-3 m kõrguseks ja 2-2,5 m laiuseks. Kiirekasvuline püstine põõsas. Aastane juurdekasv on kuni 30 cm.
Külluslike suurte valgete 3-5 cm läbimõõduliste täidisõitega meeldivalt lõhnav sort. Õitseb väga rikkalikult juunis-juulis. Magus apelsiniõite lõhnale sarnanev aroom levib aias eriti hästi soojadel suveõhtutel.
Pärast õitsemist moodustuvad väikesed pruunid seemneid täis kuprad.
Tumerohelised saagja servaga lehed paiknevad võrsetel vastakuti. Noored võrsed on pehmekarvased, vanemate võrsete pruun koor kestendab tugevalt.
Ebajasmiin on kasvupinnase suhtes vähenõudlik, kuid kõige paremini kasvab parasniiskes viljakas hästi vett läbi laskvas lubjakas mullas. Eelistab päikeselist kuni poolvarjulist kasvukohta, aga poolvarjus õitseb vähem. Kasvukohal kohanenuna on üpris põuakindel ja talub hästi linnatingimusi. Kliimatsoon 5, külmakindel, talub külma kuni -29°C kraadi.
Ebajasmiini lõigatakse kohe pärast õitsemist. Igal aastal võiks lõigata noori sirgeid võrseid poole võrra lühemaks ja võrast välja lõigata nõrgad oksad ning mõni vana oks. Põõsa noorendamiseks teha iga 3-5 aasta järel harvenduslõikus, lõigates välja üle 5 aastased oksad.
Sobib kasvatamiseks nii linna- kui taluaeda ja parki. Istutada üksikult, rühmana või vabakujulise hekina(2 taime/ jm). Head kaaslased on helmikpöörised, siilkübarad, mesiohakad ja liatrised.