Allahindlus!

ebajasmiin `Silberregen`

Tootekood: 000000014259

Original price was: 30.00€.Current price is: 21.00€.

Ladinakeelne nimi:Philadelphus `Silberregen`
Название:Чубушник венечный
Title:weet mock-orange, English dogwood
Nimen:pihajasmike
Poti number:C 7,5
Kõrgus:55-75
Kategooria:, , ,

Kirjeldus:

Sort pärineb Saksamaalt, 1950-aastatest.
Kõrgus 1,50-2 m ja laius 1-1,5 m. Munajas kiirekasvuline põõsas.
Väikesed tumerohelised lehed on ovaalsed teravate tippudega ja peensaagjate servadega. Lehed kinnituvad vastakuti kaunilt kaarduvatele võrsetele. Oksad on punakaspruuni ketendava koorega.
Väga suured lihtõied on nelja, mõnikord viie kroonlehega ja kollaste tolmukatega. Selle sordi õied lõhnavad meeldivalt metsmaasikate järele.
Ebajasmiin on kasvupinnase suhtes vähenõudlik, kuid kõige paremini kasvab parasniiskes viljakas hästi vett läbi laskvas lubjakas mullas. Eelistab päikeselist kuni poolvarjulist kasvukohta, aga poolvarjus õitseb vähem. Kasvukohal kohanenuna on üpris põuakindel ja talub hästi linnatingimusi. Kliimatsoon 5, külmakindel, talub külma kuni -29°C kraadi.
Ebajasmiini lõigatakse kohe pärast õitsemist. Igal aastal võiks lõigata noori sirgeid võrseid poole võrra lühemaks ja võrast välja lõigata nõrgad oksad ning mõni vana oks. Põõsa noorendamiseks teha iga 3-5 aasta järel harvenduslõikus, lõigates välja üle 5 aastased oksad.
Sobib kasvatamiseks nii linna- kui taluaeda ja parki. Istutada üksikult, rühmana või vabakujulise hekina. Head kaaslased on helmikpöörised, siilkübarad, mesiohakad ja liatrised.