ebajasmiin `Lemoinei`

Tootekood: 000000013987

18.00

Laost otsas

Ladinakeelne nimi:Philadelphus
Название:чубушник
Title:mock orange, English dogwood
Nimen:jasmikkeet, pihajasmiinit
Poti number:C 5
Kõrgus:40-60
Kategooria:, ,

Kirjeldus:

Aretaja Victor Lemoine, 1884 a, Prantsusmaa.
Kõrgus 1,5-2 m, aeglasekasvuline ilupõõsas.
Ebajasmiinide seas üks tugevaima ja parima lõhnaga sorte. Nelja säravvalge kroonlehega ja erkkollaste tolmukatega 2,5-3,5 cm läbimõõduga lihtõied levitavad oma joovastavat lõhna eriti hästi soojadel suveõhtutel. Õitseb juuni lõpus kuni juulis. Pärast õitsemist moodustuvad väikesed pruunid seemneid täis kuprad.
Rohelised saagja servaga lehed paiknevad võrsetel vastakuti. Noored võrsed on pehmekarvased, vanemate võrsete pruun koor on ribadena kestendav.
Ebajasmiin on kasvupinnase suhtes vähenõudlik, kuid kõige paremini kasvab parasniiskes viljakas hästi vett läbi laskvas lubjakas mullas. Eelistab päikeselist kuni poolvarjulist kasvukohta, aga poolvarjus õitseb vähem. Kasvukohal kohanenuna on üpris põuakindel ja talub hästi linnatingimusi. Kliimatsoon 5, külmakindel, talub külma kuni -29°C kraadi.
Ebajasmiini lõigatakse kohe pärast õitsemist. Igal aastal võiks lõigata noori sirgeid võrseid poole võrra lühemaks ja võrast välja lõigata nõrgad oksad ning mõni vana oks. Põõsa noorendamiseks teha iga 3-5 aasta järel harvenduslõikus, lõigates välja üle 5 aastased oksad.
Sobib kasvatamiseks nii linna- kui taluaeda ja parki. Istutada üksikult, rühmana või vabakujulise hekina. Head kaaslased on sirelid, helmikpöörised, siilkübarad, mesiohakad ja liatrised.