Allahindlus!

astilbe, hiina `Purpurkerze`

Tootekood: 000000013813

4.00

Ladinakeelne nimi:Astilbe chinensis `Purpurkerze`
Название:Астильба китайская
Title:chinese astilbe, false spirea
Nimen:kiinanjaloangervo
Poti number:C 2
Kategooria:, , , , ,

Kirjeldus:

Kõrgus 100-110 cm, laius 60 cm.
Ainulaadse ja julge violetse värvitooniga, mis vananedes veidi leebub. Õitseb pikalt ja tänu oma kõrgusele on väga dekoratiivne.
Õitseb juuli-august.
Lehestik on tumeroheline.
Astilbed on meie aedu kaunistanud aastakümneid. Sortide valik on väga lai ja mitmekesine. Ühine nimetaja astilbedel on nende õhulised ja kohevad õisikud. Lehtede värvus varieerub helerohelisest šokolaadipruunini.
Eelistavad kasvada aia varjulisemates kohtades, aga kõige olulisem tingimus on niiskus. See sort talub päikest ja põuda paremini. Kui see tingimus on täidetud, kasvab ka päikesepaistelisemal kasvukohal. Põuasel suvel tuleks kindlasti kasta, läbikuivamine võib saada taimele saatuslikuks. Hea kasvukoht on veekogu ääres.
Parem on kasvatada rühmadena, siis paistab taime efektsus kaugele silma. Noorendamiseks on aeg, kui puhmad hakkavad seest tühjaks muutuma. Kaevake taim üles ja jagage sobiva suurusega puhmikuks. Väetamiseks on parim kompost.
Noored võrsed on külmaõrnad, õnneks tärkavad astilbed kevadel hilja. Hiliskevadiste öökülmade korral tuleb kindlasti katta. Sügisel ei ole soovitav varsi maha lõigata, need aitavad koguda lund. Samas näevad kuivanud õisikud peenral ka ilusad välja.
Astilbed on kahjurite- ja haigustekindlad.