sõrmkübar, verev `Panther`

Tootekood: 000000013410

8.00

Laost otsas

Ladinakeelne nimi:Digitalis purpurea `Panther`
Название:Наперстянка пурпурная
Title:common foxglove
Nimen:rohtosormustinkukka
Kategooria:, , ,

Kirjeldus:

Tavaliselt 80-90 cm kõrge, kuid võib kasvada soodsates oludes ka kuni 130 cm kõrguseks. Steriilne sort, ei anna isekülvi.
Sõrmkübara hämmastava kujuga õied on ehteks igale aiale. Roosatähnilised õied on sõrmkübara kujulised, nagu nimi ütleb. Õitsemise periood kestab juunist juulini. Õied kestavad kaua ja meeldivad mesilastele. Omapärased ja äärmiselt veetlevad lilled.
Süstjad pikarootsulised lehed paiknevad varrel vahelduvalt, hästi hargnev taim, palju õievarsi.
Kasvavad hästi päikesepaistelisel kasvukohal või poolvarjus. Muld peab olema hea vee läbilaskvusega, kuid niiske ja huumusrikkas. Sobib kasvatamiseks ka kiviktaimlas, metsaaias, segapeenral.
Sõrmkübar oli ravimtaimena tuntud juba 18. sajandil ning oli üks esimesi, mis võeti kasutusele ka tänapäevases meditsiinis. Kuigi taim on mürgine, on vereva sõrmkübara väga väikesed kogused kasutusel südamehaiguste korral. Raviks tohib kasutada vaid tööstuslikult toodetud preparaate, lehtede kasutamine droogina on väga ohtlik.
Sõrmkübarat peetakse kodu ja majapidamist kaitsvaks taimeks, samuti usutakse tema seost inglitega. Kui hoolitsed taime eest hästi, saad nende sõbraks ning kui halvasti, siis vaenlaseks.