nõiapuu, värd- `Birgit` UUS

Tootekood: 000000013245

50.00

Ladinakeelne nimi:Hamamelis x intermedia `Birgit`
Название:Гамамелис промежуточный
Title:hybrid witch hazel
Nimen:taikapähkinä
Poti number:C 5
Kõrgus:90-100
Kategooria:, , ,

Kirjeldus:

Kasvab kuni 3,5m kõrguseks ja kuni 4,5 m laiuseks puuks või vaasikujuliseks põõsaks.
Õitseb suurte ämblikku meenutavate õitega, õite läbimõõt 3-4 cm. Õied on lillakaspunased. Ilmselt kõige tumedama õiega sort mis siiani aretatud. Õied koosnevad justkui ribadest ja lõhnavad magusalt.
Nõiapuud on huvitav taimeperekond just tänu kevadtalvisele õitseajale, olenevalt talve karmusest toimub see märtsis või aprillis, pehmema talve korral jääb see veelgi varasemasse perioodi. Mõnikord avanevad esimesed õied juba sügisel, siis jääb taim puhkama ja jätkab kevadel sealt kus pooleli jäi.
Lehed kevadel tumerohelised, suvel hallikasrohelised ja sügisel kollasest tumepunaseni (kõik see värvigamma on igal lehel). Sügisel on kogu põõsas väga ilus värviline.
Kasvukoht päikeseline kuni poolvarjuline. Täispäikeselises kasvukohas õitseb intensiivsemalt. Vajab kasvuks parasniisket ja suhteliselt viljakat pinnast. Parim on parasniiske muld hea drenaažiga. Talvekindlus väga hea, kuid esimestel talvedel peaks kaitsma.
Eelistab päikesepaistelist ja tuulevaikset kasvukohta, kuivemat või parasniisket happelisemat mulda. Karmimatel talvedel võivad võrsetipud kahjustuda, esimestel talvedel vajab talvekatet.