ebaküdoonia, kaunis `Pink Lady`
Tootekood: 00000001354310.00€
Laost otsas
Ladinakeelne nimi: | Chaenomeles superba `Pink Lady` |
---|---|
Название: | Хеномелес превосходный, Хеномелес великолепный |
Title: | hybrid flowering quince |
Nimen: | tarharuusukvitteni |
Poti number: | C 2 |
Kõrgus: | 40-60 |
Kategooria: | Dekoratiivsete õitega, Dekoratiivsete viljadega, Kogu istikute nimekiri, Lehtpuud- ja põõsad |
Kirjeldus:
Kõrgus 60-70 (120) cm, laius 80-100 (150) cm. Kompaktse kasvuga laiuv põõsas.
Õiepungad punased, avanenud õied roosad. Õie läbimõõt on 3-4 cm. Õied kinnituvad ühekaupa tihedalt okstele. Tulemuseks on särav pilgupüüdja aias juba varakevadel. Õitseb aprill-mai.
Krobelise koorega viljad sarnanevad väikestele õuntele. Viljade läbimõõt 5 cm. Viljad muutuvad sügiseks kollaseks ja aromaatselt lõhnavaks. Vilju nimetatakse ka põhjamaa sidruniks. Säilitada saab vesihoidisena ja suhkruga kihiti laotuna. Kasutatakse tee ja magustoitude maitsestamiseks. Sisaldavad rohkelt C-vitamiini ja on laialdaselt kasutuses rahvameditsiinis.
Lehed läikivad ja tumerohelised, okstel väikesed 1 cm pikkused astlad.
Kasvab päikeselises kasvukohas kuid lepib ka poolvarjuga. Mulla suhtes vähenõudlik. Kliimatsoon 6, talub külma kuni -23 °C kraadi.
Meeldib mesilastele ja on suurepärane varane nektariallikas. Sobib kasvama iluaeda ja sama hästi ka tarbeaeda, soolotaimeks, madalaks hekiks, lillepeenrasse, kiviktaimlasse, gruppi koos madalate okaspuudega.
Oma tähelepanu väärivate omaduste eest on saanud RHS auhinna Award of Garden Merit