astilbe, arendsi `Color Flash Lime`

Tootekood: 000000012762

4.50

Ladinakeelne nimi:Astilbe arendsii `Color Flash Lime`
Название:Астильбa aрендса
Title:false spirea, false goat's beard
Nimen:tarhajaloangervo
Poti number:P 13
Kategooria:, , , , ,

Kirjeldus:

Kõrgus 55-60 cm. Laius 45-60 cm.
Õied heleroosad. Sordil on väga efektne lehestik. Kevadel tärgates erkkollane, mis suve edenedes muutub laimiroheliseks. Õitseb juuli-august.
Astilbed on meie aedu kaunistanud aastakümneid. Sortide valik on väga lai ja mitmekesine. Ühine nimetaja astilbedel on nende õhulised ja kohevad õisikud. Lehtede värvus varieerub helerohelisest šokolaadipruunini.
Eelistavad kasvada aia varjulisemates kohtades, aga kõige olulisem tingimus on niiskus. Kui see on täidetud, kasvab ka päikesepaistelisemal kasvukohal. Põuasel suvel tuleks kindlasti kasta, läbikuivamine võib saada taimele saatuslikuks. Hea kasvukoht on veekogu ääres.
Parem on kasvatada rühmadena, siis paistab taime efektsus kaugele silma. Noorendamiseks on aeg, kui puhmad hakkavad seest tühjaks muutuma. Kaevake taim üles ja jagage sobiva suurusega puhmikuks. Väetamiseks on parim kompost.
Noored võrsed on külmaõrnad, õnneks tärkavad astilbed kevadel hilja. Hiliskevadiste öökülmade korral tuleb kindlasti katta. Sügisel ei ole soovitav varsi maha lõigata, need aitavad koguda lund. Samas näevad kuivanud õisikud peenral ka ilusad välja.
Astilbed on kahjurite- ja haigustekindlad.