dekoratiivtaimed, istikud, aiakaubad

Püsikliendile

leeder, must `Black Beauty`

Sambucus nigra `Black Beauty`
Бузина чёрная
elder, European black elderberry
mustaselja
9,00 EUR
Ladinakeelne nimi: Sambucus nigra `Black Beauty`
Название: Бузина чёрная
Title: elder, European black elderberry
Nimen: mustaselja
Toote kood: 000000010112
Tüüp: Istik
Liik: leeder
Poti number: C 2
Kõrgus: 40-50
Hind:
9,00 EUR
Hind püsikliendile: 8,55 EUR
 
Sün. `Gerda`
Kõrgus ja laius 1,5-2 (4) m. Väike puu või tugev püstine põõsas. Laiümar kiirekasvuline taim purpurmustade paaritusulgjate liitlehtedega.
Õitseb juunis-juulis kreemikasroosade laiade õiepööristega. Augustis säravmustad mahlaka viljalihaga viljad. Viljad on söödavad. Kasutatakse rahvameditsiinis, lisatakse ka mahladele ja limonaadidele värvaineks.
Päikeseline kuni poolvarjuline kasvukoht. Päikese käes värvub lehestik paremini. Mullastiku suhtes pole väga nõudlik, kuid eelistab värsket viljakat mulda. Talub lubjast pinnast. Väga happelist pinnast ei talu. Talub ka linnatingimusi.
Kiirekasvuline (aastased kasvud heades tingimustes võivad olla kuni 1,5-2 m pikad!). Samas need värsked jämedad kasvud ei jõua tavaliselt puituda enne talve ja külmuvad vähemalt poole peale ära.
Meil mandril veidi külmahell, saartel aga külmakindel. Mandril valida tuulte eest kaitstud kasvukoht. Karmimatel talvedel võib külmuda lumepiirini, kuid taastub kännuvõsust kergesti. Kevadel on soovitav tugevasti tagasi lõigata.
Efektne soolotaim.Бузина
   ...