dekoratiivtaimed, istikud, aiakaubad

Püsikliendile

siilkübar, purpur- `Prairie Splendor Compact White` UUS

Uus
Echinacea purpurea `Prairie Splendor Compact White`
Эхинацея пурпурная
purple coneflower, eastern purple coneflower
kaunopunahattu, punahattu
4,50 EUR
Ladinakeelne nimi: Echinacea purpurea `Prairie Splendor Compact White`
Название: Эхинацея пурпурная
Title: purple coneflower, eastern purple coneflower
Nimen: kaunopunahattu, punahattu
Toote kood: 000000011379
Tüüp: Istik
Liik: siilkübar
Poti number: C 2
Hind:
4,50 EUR
Hind püsikliendile: 4,28 EUR
 
Kõrgus 50-70 cm.
Õie valged kroonlehed on roheliste tippudega ja asetsevad tihedalt ümber madala rohelise südamiku. Varajane, alustab õitsemist juba juunist.
Tumerohelised lehed on karedad.
Kasvukoht soe ja päikesepaisteline. Toitaineterikas parasniiske aiamuld. Vältida läbikuivamist ja talvist liigniiskust.
Külmadel lumeta talvedel vajab talvekatet. Noorendada 3-4 aasta tagant kevadel jagamise teel. Naabriteks sobivad monardad, metssalveid, liatrised jt.
Siilikübar (Echinacea) on taimeperekond korvõieliste sugukonnas. Perekonna nimetus viitab õisiku putkõite moodustatud siiljale kuhikule. Ta on uhke kasvuga rohtne püsik. Õisikuvarred on tugevad ja püstised, mis võivad ulatuda koguni pooleteise meetrini. Tumerohelised lehed on karedad. Siilkübar on täiesti külmakindel. Siilikübarad armastavad päikespaistelist kasvukohta ja viljakat mulda, aga taluvad ka mõningast varju. Pigem võiks pinnas olla veidi niiskem kui ülemäära kuiv. Taluvad hästi ka savist mulda. Nelja kuni kuue aasta tagant võiks taime jagada ja ümber istutada. Sorte ongi õigem jagamise teel paljundada. Seemnest paljundades võib külvata kevadel otse avamaale, sest seemned idanevad kiiresti paari nädalaga. Seeme vajab idanemiseks päris kõrget temperatuuri- 20-25 °C. Kuna pärast tärkamist arenevad taimed umbes kuu aja jooksul väga aeglaselt, peab maa olema võimalikult umbrohupuhas, muidu lämmatab umbrohi noored taimehakatised ära. Külvata võib ka sügisel oktoobri algul. Esimesel aastal kasvatab taim tugeva lehestiku, õisi on oodata alles teisel kasvuaastal. Esimesed taimed alustavad õitsemist juba juulis, viimased lõpetavad septembris. Peenrale allesjäänud äraõitsenud õievarred tuleb välja lõigata, et ergutada taimi pikemalt õitsema. Sügisel lõigata kogu koltunud puhmik maapinna lähedalt tagasi. Väga hea lõikelill kuna säilivad vaasis kaua. Siilikübar on väga hinnatud ravimtaim. Kõige tähtsamaks on peetud tema võimet tõsta organismi vastupanu haigustele. Katsetega on tõestatud, et siilkübar suurendab valgete vereliblede arvu, mis omakorda tõkestab põletike teket. Taimes olevad toimeained takistavad ka viiruste levimist, mistõttu temast tehtud preparaate kasutatakse viirushaiguste raviks. Эхинацея
   ...