dekoratiivtaimed, istikud, aiakaubad

Püsikliendile

hosta `Blue Ivory`

Hosta `Blue Ivory`
Xоста
plantain lily, funkia
kuunlilja
0,00 EUR
Ladinakeelne nimi: Hosta `Blue Ivory`
Название: Xоста
Title: plantain lily, funkia
Nimen: kuunlilja
Toote kood: 000000010448
Tüüp: Istik
Liik: hosta
Poti number: P 13
Hind:
0,00 EUR
 
William J. Meyer, 2003.a. Hosta `Halcyon` sport.
Kõrgus 25-40 cm, laius 30-60 (75) cm. Keskmisekasvuline, kompaktse ja sümmeetrilise kujuga.
Kevadel on lehed on hallikassinise keskpaiga ja väga laiade kreemikasvalgete äärtega, suve edenedes tumeneb leht sinakasroheliseks ja leheserv heledamaks. Suvekuumuse mõjul võivad lehteservad saada roheka jume. Vanemad taimed värvuvad paremini kui juveniilid. Paksud lehed tagavad hea nälkjaresistentsuse.
Lehed on elliptilised, sümmeetrilised, 12-16 cm pikkused, 7-8 cm laiused. Lehtedel on teravakujuline tipp ja ümarakujuline alus. Ääre valge muster varieerub laiuselt, mustri laius võib olla 5-25 mm. Lehtedel on 9-11 paralleelset leheroodude paari. Lehtede pealmine pind on küllaltki sile ja tuhm. Leheroots on 10-14 cm pikkune, 7-10 mm laiune.
Helelillad õied asetsevad 50-60 cm kõrgustel õisikuvartel. Õitseb juulis.
Parasniisked huumusrikkad aiamullad. Poolvari kuni täisvari. Suudab taluda mõningast põuda, kui on juba kasvukohaga kohanenud.
Võib istutada üksikult kui ka rühmadena peenardesse koos teiste püsikute ja hostadega, veekogu äärde, peenra ääristaimeks ja konteinerisse. Naabriteks sobivad priimulad, päevaliiliad, tradeskantsiad, astilbed, bergeeniad, rododendronid, okaspuude vormid.
Litsentseerimata paljundamine on keelatud.
   ...