dekoratiivtaimed, istikud, aiakaubad

Püsikliendile

astilbe, lihtlehine `Key West`

Astilbe simplicifolia `Key West`
Астильба простолистная
entire-leaf false goat's beard, false spirea
sulkajaloangervo
4,50 EUR
Ladinakeelne nimi: Astilbe simplicifolia `Key West`
Название: Астильба простолистная
Title: entire-leaf false goat's beard, false spirea
Nimen: sulkajaloangervo
Toote kood: 000000012191
Tüüp: Istik
Liik: astilbe
Poti number: P13
Hind:
4,50 EUR
Hind püsikliendile: 4,28 EUR
 
Kõrgus 45 cm.
Kompaktne sort.
Punastest õiepungadest avanevad vaarikaroosad õied. Õitel on meeldiv ja kerge aroom. Õitseb juuli-august. Kaua ja rikkalikult õitsev sort.
Kevadel erkrohelised lehed, suve edenedes ja ilmade kuumenedes muutuvad need tumedamaks. Tumerohelised lehed muutuvad sügiseks veinipunaseks. Lehestik püüab jätkuvalt tähelepanu kuni hilissügiseni välja.
Astilbed on meie aedu kaunistanud aastakümneid. Sortide valik on väga lai ja mitmekesine. Ühine nimetaja astilbedel on nende õhulised ja kohevad õisikud. Lehtede värvus varieerub helerohelisest šokolaadipruunini.
Eelistavad kasvada aia varjulisemates kohtades, aga kõige olulisem tingimus on niiskus. Kui see on täidetud, kasvab ka päikesepaistelisemal kasvukohal. Põuasel suvel tuleks kindlasti kasta, läbikuivamine võib saada taimele saatuslikuks. Hea kasvukoht on veekogu ääres.
Parem on kasvatada rühmadena, siis paistab taime efektsus kaugele silma. Noorendamiseks on aeg, kui puhmad hakkavad seest tühjaks muutuma. Kaevake taim üles ja jagage sobiva suurusega puhmikuks. Väetamiseks on parim kompost.
Noored võrsed on külmaõrnad, õnneks tärkavad astilbed kevadel hilja. Hiliskevadiste öökülmade korral tuleb kindlasti katta. Sügisel ei ole soovitav varsi maha lõigata, need aitavad koguda lund. Samas näevad kuivanud õisikud peenral ka ilusad välja.
Astilbed on kahjurite- ja haigustekindlad.PHOTO: Darwinplants
   ...