dekoratiivtaimed, istikud, aiakaubad

Püsikliendile

ebajasmiin, harilik

Philadelphus coronarius
Чубушник венечный
weet mock-orange, English dogwood
pihajasmike
0,00 EUR
Ladinakeelne nimi: Philadelphus coronarius
Название: Чубушник венечный
Title: weet mock-orange, English dogwood
Nimen: pihajasmike
Toote kood: 000000011147
Tüüp: Istik
Liik: ebajasmiin
Poti number: C 5
Kõrgus: 75-100
Hind:
0,00 EUR
 
Kõrgus 2-3 m. Tugevate, vanemas eas pisut rippuvate võrsetega levinud ilupõõsas.
Vanematel võrsetel koor on kestendav, võrsed soonelised, noorelt pehmekarvased. Lehed vastakud, munajaselliptilised, karedad, 4-8 cm pikad, 2-5 cm laiad, leheserv harvalt jämesaagjas, teritunud tipuga ja kiilja lehealusega, pealt tumerohelised ja paljad, alt heledamad ja roodude nurkades karvased.
Tugevasti lõhnavad valged õied on läbimõõduga kuni 3 cm. Õied on koondunud 5-7 õielistesse kobaratesse, puhkevad juunis. Viljad valminult pruunikad 0,5-1 cm suurused silmapaistmatud kuprad, sisaldavad rohkelt seemneid. Viljad püsivad põõsastel ka talvel.
Harilikule ebajasmiinile sobivad igasugused kasvukohad, ka kuivad, kuid eelistab siiski veidi niiskemat kasvupaika. Istutatakse nii üksikpõõsastena kui gruppidena. Rohkeks õitsemiseks vajavad aeg-ajalt pärast õitsemist üsna tugevat tagasilõikust. Linnatingimusi talub hästi, ei talu aga liiga tuulist kasvukohta.
Areaal Lõuna-Euroopast kuni Kaukasuseni. Kultuuristatult kasvatatakse alates juba XVI sajandist. Vähenõudliku ja külmakindla ilutaimena on harilik ebajasmiin Eestis laialt levinud.
Чубушник
   ...