dekoratiivtaimed, istikud, aiakaubad

Püsikliendile

hosta `August Moon`

Hosta `August Moon`
Xоста
plantain lily, funkia
kuunlilja
4,15 EUR
Ladinakeelne nimi: Hosta `August Moon`
Название: Xоста
Title: plantain lily, funkia
Nimen: kuunlilja
Toote kood: 000000011020
Tüüp: Istik
Liik: hosta
Poti number: P 13
Hind:
4,15 EUR
Hind püsikliendile: 3,94 EUR
 
Langfelder / Ruh 1964 esimene märge, AHS registreering 1996.a.
Meenutab sieboldiana tüüpi hostat, kuid tegeliku päritolu ümber on palju salapära.
Kõrgus 50-70(80) cm, laius 50-75(100) cm.
Rohekaskuldsed lehed on tugevalt soonelised ja õrnalt laineliste servadega. Lehestiku värv sõltub kasvukohast. Sordiomaseks värvumiseks vajab hommikupäikest. Lehed on 24 cm pikad ja 20 cm laiad, 10-11 leheroo paariga. Ovaalsed kuni südamekujulised lehed on heast materjalist, kergelt kurrulised ja kaetud kerge kirmega.
Õitseb juulis-augustis peaaegu valgete õitega. Hallikaskollased õievarred on 50-70 cm kõrgused, torujad õied 4-4,5 cm pikkused.
Suhteliselt kiirekasvuline. Sobib nii täisvarjuline kui ka täispäikeseline kasvukoht. Tolerantne päikesele.
Staatus maailmas: Hosta `August Moon` on üks vanemaid hosta sorte ja tõeline kuldsete lehtedega klassika. On väga palju kasutusel haljastuses, igas tõelises kollektsioonaias on talle kindel koht. Temast on kujunenud väga palju sporte, üle 30 ja neid tuleb üha juurde. Tuntumad on: `Abiqua Moonbeam`, `August Beauty`, `August Halo`, `Lunar Sea`, `Lunar Orbit`, `Mayan Moon`, `September Sun`, `Indiana Knight` ja `September Surprise` jpt.
Tavaliselt need hostad, kes genereerivad hulgaliselt sporte, ei ole head seemnest paljunejad. `August Moon` on erand ja tal on ka palju tuntud seemikud: `Gold Drop`, `Green Moon`, `Honey Moon`, `Squash Casserole` jpt.
   ...