dekoratiivtaimed, istikud, aiakaubad

Uudised

26.11
Kõik uudised

Püsikliendile

mooruspuu, valge-

Morus alba
Шелковица белая
white mulberry
valkomulperi
36,00 EUR
Ladinakeelne nimi: Morus alba
Название: Шелковица белая
Title: white mulberry
Nimen: valkomulperi
Toote kood: 000000012718
Tüüp: Istik
Liik: mooruspuu
Poti number: C 7,5
Kõrgus: 110-150-190
Hind:
36,00 EUR
18,00 EUR
Hind püsikliendile: 18,00 EUR
 
Madala kasvuga, tiheda ning ümara võraga puu või põõsas.
Lehed võivad varieeruda väga erikujulisena isegi ühel ja samal puul. Lehed kuni 15 cm pikad ja kuni 10 cm laiad, ebakorrapäraste sisselõigetega, õhukesed, kollakasrohelised, aluselt veidi südajad. Leheroots sisaldab piimmahla.
Õied on rohekad, silmapaistmatud, kerajad. Liitviljad kuni 2 cm pikad, punakad, väga maitsvad, valmivad juulis-augustis. Viljad sarnanevad põldmuraka marjadele.
Värsked marjad sobivad söömiseks toorelt, hoidistesse ja mahladesse. Samuti võib neid kuivatada ja kasutada nagu rosinaid. Lehti võib kasutada tee tegemiseks. Kasvab hästi soojas, päikeselises ja tuulte eest kaitstud kasvukohas. Mullastiku suhtes ei ole nõudlik. Talub õhusaastet.
Meie oludes on puu külmahell, kasvades tuulte eest kaitstud kohtades enamasti põõsakujulisena. Lehtedel on tore sügisvärvus, kuid külmahellus ei lase puid eriti haljastuses kasutada. Hiinast pärit.
Üks vanemaid ja tuntumaid mooruspuid Eestis kasvab Tartus Aia ja Kastani tänava nurgal endises saksa käsitööseltsi aias. Praegu on selle koha peale ehitatud moodne kortermaja, kuid mooruspuu on tänava veeres kenasti alles ja sirutab latvu kolmanda korruse akendeni.
   ...