dekoratiivtaimed, istikud, aiakaubad

Püsikliendile

hosta `Queen Josephine`

Hosta `Queen Josephine`
Xоста
plantain lily, funkia
kuunlilja
4,15 EUR
Ladinakeelne nimi: Hosta `Queen Josephine`
Название: Xоста
Title: plantain lily, funkia
Nimen: kuunlilja
Toote kood: 000000011645
Tüüp: Istik
Liik: hosta
Poti number: P 13
Hind:
4,15 EUR
Hind püsikliendile: 3,94 EUR
 
Sordi `Josephine` mutatsioon (Kuk 1991).
Keskmise kasvuga, kõrgus 20-45 cm, laius 60-105 cm. Vaasikujuline.
Südajad kuni ovaalsed lehed on väga läikivad, tumerohelised, ääristatud ebaregulaarse ~2,5 cm laiuse kollase kuni kreemikaskollase servaga. Hiljem muutub serv kreemikasvalgeks. Osad heledad triibud ulatuvad lehe servast keskosani. Lehed on 18 cm pikad ja 14 cm laiad, 10 sügava leheroo paariga, kergelt lainelised, lameda servaga. Lehed on hämmastavalt paksud, mistõttu on taim päikesetolerantne ning resistentne tigudele. Lehevars on tumeroheline ja kollaste servadega.
Õitseb juulis- augustis. Õied kahvatulillad.
Keskmise kasvukiirusega elegantne ja atraktiivne sort. Parim kasvukoht on poolvarjuline ja viljaka ning parasniiske mullastikuga. Jahedamas kliimas vajab hommikupäikest, soojemas kliimas võib istutada poolvarjulisse või valgemasse kasvukohta. Hea kasvukiirus, kontrastne värvus ja superläige teevad sellest sordist hinnatud pinnakattetaime. Sobib rühmataimeks ja on ilus ka potis ning konteineristutuses.
Staatus maailmas: tavaline, laialdaselt kättesaadav. On hinnatud maailma parimaks läikivaleheliseks hostaks.
Sarnased sordid: `Don Stevens`, `Neat Splash Rimi`, `Scooter`, `Abiqua Delight`, `Bold Edger`, `Cordelia`, `Emily Dickinson`. Märkimisväärne sport: `Napoleon` laiema kreemikasvalge leheservaga.


   ...