dekoratiivtaimed, istikud, aiakaubad

Püsikliendile

astilbe, lihtlehine `Hennie Graafland`

Astilbe simplicifolia `Hennie Graafland`
Астильба простолистная
entire-leaf false goat's beard, false spirea
sulkajaloangervo
3,50 EUR
Ladinakeelne nimi: Astilbe simplicifolia `Hennie Graafland`
Название: Астильба простолистная
Title: entire-leaf false goat's beard, false spirea
Nimen: sulkajaloangervo
Toote kood: 000000011629
Tüüp: Istik
Liik: astilbe
Hind:
3,50 EUR
Hind püsikliendile: 3,33 EUR
 
Kõrgus 30-45 cm. Laius kuni 60 cm.
Väga kompaktne ja graatsiline taim. Õied heleroosad. Sõnajalga meenutav lehestik säravroheline ja peene tekstuuriga. Õitseb juuli-august.
Astilbed on meie aedu kaunistanud aastakümneid. Sortide valik on väga lai ja mitmekesine. Ühine nimetaja astilbedel on nende õhulised ja kohevad õisikud. Lehtede värvus varieerub helerohelisest šokolaadipruunini.
Eelistavad kasvada aia varjulisemates kohtades, aga kõige olulisem tingimus on niiskus. Kui see on täidetud, kasvab ka päikesepaistelisemal kasvukohal. Põuasel suvel tuleks kindlasti kasta, läbikuivamine võib saada taimele saatuslikuks. Hea kasvukoht on veekogu ääres.
Parem on kasvatada rühmadena, siis paistab taime efektsus kaugele silma. Noorendamiseks on aeg, kui puhmad hakkavad seest tühjaks muutuma. Kaevake taim üles ja jagage sobiva suurusega puhmikuks. Väetamiseks on parim kompost.
Noored võrsed on külmaõrnad, õnneks tärkavad astilbed kevadel hilja. Hiliskevadiste öökülmade korral tuleb kindlasti katta. Sügisel ei ole soovitav varsi maha lõigata, need aitavad koguda lund. Samas näevad kuivanud õisikud peenral ka ilusad välja.
Astilbed on kahjurite- ja haigustekindlad.

   ...